Leave Your Message
01020304
010203

Серија производи

решенија

Добивме и извештај за CB, CE сертификат и така натаму; производите се широко користени во апарати за домаќинство, медицинска опрема, нисконапонски електрични апарати, автоделови, нова опрема за полнење енергија и други полиња, со годишен производствен капацитет од повеќе од 0,6 милијарди прекинувачи.

ЗА НАС

Dongnan Electronics Co., Ltd. е основана во 1987 година и се наоѓа во зоната за економски развој Јуекинг, провинцијата Жеџијанг, југоисточниот брег на Кина. Тоа е професионално претпријатие за производство на прекинувачи што интегрира развој на производи, производство, продажба и услуги по продажбата. Нејзините производи ги покриваат сите делови на земјата и повеќе од 50 земји и региони во светот.

 • 1987 година
  година
  Компанијата започна во 1987 година
 • 74336
  Површина на зграда (м²)
 • 85,84
  Милион
  Милион јуани
 • 3.5
  Само милијарди
  Годишен капацитет

ДОНГНАН

Контактирајте не за најдобро Дали сакате да дознаете повеќе Можеме да ви го дадеме одговорот

ИСТРАЖУВАЊЕ